Aktuality

Košický polmaratón v réžii Sahajdu a Berešovej

Publikované 8. 10. 2013

Foto: Štart MMM 2013

Výsledky polmaratónu a minimaratónu v rámci 90. ročníka MMM v Košiciach

KOŠICE 6. októbra 2013 (SITA)

Košický polmaratón v rámci 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru podľa predpokladov ovládli slovenskí bežci. V mužskej kategórii triumfoval Tibor Sahajda a medzi ženami si už šieste víťazstvo v Košiciach vybojovala Katarína Berešová. Dvadsaťtriročný Sahajda si výkonom 1:09:04 h výrazne zlepšil osobný rekord. Predtým malo jeho maximum hodnotu 1:10:31. “Som veľmi spokojný. Neveril som, žeby z toho mohol byť taký dobrý čas. Boli však ideálne podmienky, ja mám rád, keď je trochu chladnejšie,“komentoval svoj výkon Sahajda.

Berešová, ktorá o štyri dni oslávi 26. narodeniny, sa nepriblížila k svojmu osobnému rekordu z nedávneho polmaratónu v nemeckom Karlsruhe (1:13:32 h), ale výkonom 1:14:31 h dosiahla svoj najlepší košický čas v kariére.
“Neudržala som stanovené tempo až do konca. V stredu a vo štvrtok som dva dni ležala v posteli a netrénovala som, možno preto ten pomalší záver. Pocitovo to nebolo ideálne, ale dosiahla som svoj najlepší čas v Košiciach, čiže som spokojná. Na trati som mala aj úlohu vodičky pre najlepšie maratónkyne. Preto som mala väčší pocit zodpovednosti, keďže som ja ťahala ostatné,“ povedala Katarína Berešová v prvej reakcii v cieli.
Výsledky – polmaratón:
Muži: 1. Tibor Sahajda (SR) 1:09:04, 2. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:12:30, 3. László Makár (Maď.) 1:13:05
Ženy: 1. Katarína Berešová (SR/TJ Obal servis Košice) 1:14:31 h, 2. Adriana Vítková (SR) 1:22:51, 3. Melanie Edwardsová (V Brit.) (V. Brit.) 1:24:04.
Minimaratón:
Muži: 1. Andrij Ivanov (Ukr.) 13:18 min
Ženy: 1. Ivana Butorácová Šingleriová (SR) 15:40

TOPlist