Aktuality

Berešová piata na Frauenlaufe vo Viedni

Publikované 26. 5. 2014

commonArticle.Name

Na 27. ročníku Behu žien (Fraunelauf) v Rakúsku vo viedenskom Prátri si výborne počínala slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová

VIEDEŇ 25. mája 2014 (SITA)

Na 27. ročníku Behu žien (Frauenlauf) v Rakúsku vo viedenskom Prátri si výborne počínala slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová z TJ Obal servis Košice. V silnej konkurencii popredných európskych vytrvalkýň obsadila v súťaži na 5 km 5. miesto časom 16:20 min. Londýnska olympionička sa v porovnaní s premiérou na tomto podujatí v roku 2010 zlepšila o 31 sekúnd.

Zvíťazila Portugalčanka Ana Dulce Félixová za 15:41 min, za vlastným traťovým rekordom zaostala o 14 sekúnd. Celkovo štartovalo vo všetkých troch súťažiach (5 km, 10 km, Nordic Walking) až 31 000 bežkýň 88 národností.
“Bežalo sa mi dobre, len som nedokázala ešte viac zrýchliť. Na druhom kilometri som predbehla známu Nemku Mockenhauptovú, na štvrtom sa potom ona dostala predo mňa. S výkonom som však spokojná,” uviedla Berešová.
Tréner Gabriel Valiska: “Aj vzhľadom na Katkine pocity budeme ešte pracovať na zlepšení jej rýchlosti. Ideme dobrým smerom, pomaly sa posúva a myslím si, že v tomto roku by sa na 5000 m na dráhe mohla dostať k hranici 16 minút. Najbližší štart absolvuje asi 7. júna v 2. kole Atletickej ligy 2014 v Banskej Bystrici, otestuje si svoju rýchlosť na tisícpäťstovke.”

TOPlist