Aktuality

Polmaratónske tituly pre Berešovú a Sahajdu

Publikované 26. 5. 2013

Majstrovstvá SR v polmaratóne: Katarína Berešová splnila nominačné kritérium na Svetovú univerziádu v Kazani

ŽIAR NAD HRONOM 25. mája 2013 (SITA)

Katarína Berešová z TJ Obal servis Košice obhájila na majstrovstvách Slovenska v polmaratóne v Žiari nad Hronom minuloročný titul a časom 1:17:50 h splnila nominačný výkon na júlovú Svetovú univerziáda v ruskej Kazani. V súťaži mužov si zlato vybojoval Berešovej klubový kolega Tibor Sahajda, lanský šampión Imrich Pástor skončil až tretí za Jozefom Urbanom. V tímovej súťaži mužov (ženskú nevyhodnotli) triumfovali vytrvalci Obal servisu pred obhajcami titulu z JM Demolex Bardejov.

“Katka splnila, čo sme si predsavzali – pokoriť hranicu 1:18 h,” hodnotil Berešovej výkon tréner Gabriel Valiska. “Preteky rozbehla rýchlejšie, ako sme si naplánovali, ale postupne jej ubúdali sily. Ani trať nebola rovinatá, ako sme si pred štartom mysleli, musela absolvovať dovedna až štyri kilometre tiahleho stúpania. Dnešný výkon ukázal, že po zlomenine predproehlavkovej kosti sa pomaly dostáva do formy. V tejto chvíli je pre nás priorita univerziáda. Čo sa týka maratónu, zatiaľ nemáme v pláne nijaký. Ja osobne by som bol najradšej, keby túto trať bežala až o rok na jar. Dovtedy by sme mali popracovať na Katkinom zrýchlení.”

Výsledky:

Muži MSR/Poradie v kategorii:

1./1. M1 SAHAJDA Tibor  1:10:03,48

3./4. M1 PÁSTOR Imrich  1:12:56,49

6. /2. M2 VALÍČEK Robert  1:14:50,17

10./9. M1 REPÁK Erik  1:17:48,73

21./1. M4 MADÁR Pavol  1:27:23,51

Ženy:

1./1. BEREŠOVÁ Katarína 1:17:48,12

Družstvá Muži:

1. TJ Obal servis Košice Výsledky : 0,03

SAHAJDA Tibor

PÁSTOR Imrich

VALÍČEK Robert

REPÁK Erik

TOPlist