História

V roku 1996 prišiel Ing. Milan Petrenko riaditeľ Obal Servis Košice a.s. s myšlienkou založiť bežecký klub, ktorý by sa orientoval  hlavne na výkonnostných a vrcholových bežcov na dlhé trate. Hlavným cieľom klubu bolo mať najlepších bežcov v rámci Slovenska, ale hlavne to, aby v Košiciach, meste MMM, dobre reprezentovali pretekári z Košíc.

Zo začiatku mal TJ OBAL Servis Košice sídlo v Liptovskom Mikuláši, keď sa miestny bežecký klub premenoval na TJ OBAL Servis. Od roku 1998 došlo z praktických dôvodov k zmene sídla do Košíc. Prvými známymi pretekármi TJ OBAL Servis Košice boli Václav Župa, Ivan Ďurkovský, Pavel Rigl a Ľubomír Gad. Do klubu postupne prichádzali ďalší známi vytrvalci, v roku 1998 Vladislav Lipovský, v roku 1999 Dana Janečková a Ľubomír Griger, v roku 2000 Marcel Matanin a Helena Sluková, v roku 2001 Alena Jatiová, v roku 2004 Imrich Pastor, v roku 2005 Miroslav Vanko a v roku 2006 Katarína Bérešová.

Najväčšími úspechmi v histórii klubu sú: siedme miesto Marcela Matanina na majstrovstvách sveta v behu do kopca v roku 2002 v Insbrucku a prvé miesto Kataríny Berešovej v behu do kopca na majstrovstvách sveta v kategórii junioriek v roku 2006 v Tureckej Burze.