Aktuality

K. Berešová vyhrala polmaratón v Karlsruhe za 1:13:32

Publikované 2. 10. 2013

Slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová prekvapila v nedeľu víťazstvom na 31. ročníku polmaratónu v nemeckom Karlsruhe

KARLSRUHE 22. septembra 2013 (SITA)

Slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová potvrdila v nedeľu výbornú jesennú formu, keď na 31. ročníku polmaratónu v nemeckom Karlsruhe zvíťazila v osobnom rekorde 1:13:32 h. Doterajšie maximum 1:14:47 h spred troch rokov tiež z Karlsruhe si zlepšila o úctyhodných 1:15 min. Za slovenským rekordom Ľudmily Melicherovej z Paríža 1989 zaostala iba o 39 sekúnd.

Zverenkyňa trénera Gabriela Valisku v TJ Obal servis Košice predstihla v Karlsruhe o vyše dva a pol minúty Nemku Christine Schleiferovú. Z mužov boli v cieli skôr ako slovenská vytrvalkyňa iba ôsmi.
V historických slovenských tabuľkách sa čoskoro 26-ročná Trebišovčanka, účastníčka OH 2012 v Londýne v maratóne, posunula na tretiu priečku za Ľudmilu Melicherovú (1:12:53 v roku 1989) a Alenu Močáriovú (1:13:26 v roku 1994).
“Potvrdilo sa, že výrazné zrýchlenie a zlepšenie osobného maxima na 10 km na ceste na O2 Grand Prix v Prahe nebola náhoda. Myslím si, že sme sa vybrali správnou cestou: ak chce byť Katka úspešnejšia v maratóne, potrebovala sa nevyhnutne zrýchliť na kratších tratiach. Myslím si, že ak sa nestane nič mimoriadne a bude pokračovať nerušene v tréningu, v najbližšom maratóne – ale najskôr až na budúci rok – by sa mohla priblížiť k hranici 2:35 h,” uviedol Berešovej michalovský tréner Gabriel Valiska.
Najbližší polmaratónsky štart absolvuje Katarína Berešová 6. októbra na 90. ročníku MMM v Košiciach, kde sa pokúsi už o šieste víťazstvo v tejto disciplíne v rámci najstaršieho európskeho maratónu.
Výsledky:
Ženy – polmaratón: 1. Katarína Berešová (SR/TJ Obal servis Košice) 1:13:32 h – slovenský výkon roka a osobný rekord, 2. Schleiferová 1:16:03, 3. Wagnerová (obe Nem.) 1:17:14

TOPlist