Aktuality

Šéftréner: Berešová a Vitko splnili, čo sme od nich čakali

Publikované 1. 4. 2014

MS v polmaratóne

KODAŇ 29. marca 2014 (SITA)

Podľa šéftrénera Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martina Pupiša Katarína Berešová a Juraj Vitko na MS v polmaratóne v Kodani splnili to, čo sa od nich očakávalo.

Dvadsaťsedemročný vytrvalec JM Demolex Bardejov (trénuje ho Milan Slivka) obsadil v konkurencii 113 vytrvalcov (najvyššia účasť od roku 2002) vo svojej premiére 88. miesto časom 1:06:48 h, keď za svojím osobným rekordom z polovice februára vo Verone zaostal len o 15 sekúnd. Z európskych vytrvalcov skončil 36.
Dvadsaťšesťročná Berešová z TJ Obal servis Košice skončila z 89 bežkýň na štarte na 53. mieste časom 1:15:03 h. Za svojím osobným maximom zo septembra minulého roka v Karlsruhe zaostala o 1:31 min. Z Európaniek skončila na solídnej dvadsiatej priečke. Zverenka trénera Gabriela Valisku však nastúpila na štart s hendikepom, lebo po únavovej zlomenine chodidla vlani v novembri začala s klasickým bežeckým tréningom až 15. januára 2014.
„Môj odhad pri dobrej konštalacii a to, čo by ma úplne uspokojilo, bolo u Katky 50. miesto a u Juraja 80. Obaja skončili kúštik za mojím očakávaním, navyše Juraj len tesne za osobným rekordom. Predviedli však výkony, ktorým potvrdili oprávnenosť nominácie. Po pretekoch sme sa s predsedom nášho zväzu Peťom Korčokom zhodli: škoda, že aspoň takýchto bežov nemáme ešte viac. Nakoniec, z Európanov bola Katka 20. a Juraj 36., čo tiež nie je zlé,“ uviedol šéftréner SAZ Martin Pupiš. „Dúfam, že štart na MS v polmaratóne bude pre oboch motivácia do ďalšej práce a verím, že aj pre ďalších. Bolo by skvelé, ak by sme boli schopní v budúcnosti postaviť aj družstvá z vytrvalcov aspoň na Berešovej a Vitkovej úrovni.“

TOPlist